Concertul "Datini de iarna" - editia a Iv -a

Devenit deja o traditie frumoasa, Concertul "Datini de iarna" marcheaza finalul unui nou an artistic pentru elevii Scolii de Arte "Janina Badici". Aflat la editia a IV - a, evenimentul prezinta interpretari de colinde si cantece de Craciun la pian, chitara sau cu vocea, dar si o expozitie cu vanzare a picturilor realizate de catre elevii nostri de la cursul de desen si pictura. O parte din sumele stranse in urma achizitionarii lucrarilor micilor nostri pictori vor fi donate catre Fundatia "Copii in dificultate", ca sprijin in lupa pentru supravietuire a copiiilor aflati in Centrul "Sf. Margarta" din Bucuresti. Invitati speciali: pianista Eliza Puchianu si doua dintre marile castigatoare ale primei editii a Concursului "Lirika": Ariana Parvulescu si Emanuela Ionita.

Galerie imagini

Data: Miercuri, 29 ian 2020

Realizare site web HASS Web Design