O noua editie a Concurslui "Allegretto"

Editia a V - a a Concursului National de Interpretare pentru pian "Allegretto" ne-a adus premii frumoase. 12 pianisti talentati au urcat in zilele de 30 si 31 martie pe scena Salii Dalles. Si-au stapanit emotiile si au interpretat cu drag, iar rezultatele vorbesc de la sine. Iata ce premii au castigat: Maria Moise - Premiul I Special, Alexandru Sandulache - Marele premiu al grupei, Sophia Toropoc - Premiul I, Mihai Hantulie - Premiul II, Diana Vasile - Premiul I Special, Alexandra Grigore - Premiul II, Nicolae Moise - Premiul I, Theodor Luca - Premiul I Special, Maya Kocsis - Premiul II, Sara Ciulinaru - Premiul I, Irina Pasol - Premiul I si Eric Minca - Premiul I. Profesor coordonator: Janina Badici. 

Data: Luni, 15 apr 2019

Realizare site web HASS Web Design