Ultimul număr al revistei International Piano, celebrează femeia pianist

Pentru că trăim într-o lume în care femeile preiau conducerea, cea mai titrată revistă dedicată lumii pianistice, celebrează femeia pianist din trecut și din prezent, în numărul iulie / august!

Ingrid Fliter, unul dintre cei mai mari interpreți de astăzi ai muzicii lui Chopin, discută despre abordarea ei versatilă a repertoriul romantic; femeile virtuoz ca și deschizătoare de drumuri în secolul 20; alegerea redacției a celor mai interesante pianiste sub vârsta de 30 de ani și Claire Jackson abordează problema spinoasă a sexismului în arte. Sunt câteva dintre subiectele ragăsite în paginile numărului curent.

Vă puteți abona la newsletter-ul International Piano sau cumpăra un abonament, accesând pagina oficială a editurii.

Data: Duminică, 19 iun 2016

Realizare site web HASS Web Design