Ultimul număr al revistei Pianist

Cel mai recent număr al revistei Pianist, propune cititorilor săi un interviu amplu al interpretei Yulianna Avdeeva, căștigătoare a marelui premiu in competitia Chopin Piano și readuce în atenția muzicienilor a doua ediție a concursului de compozitie, unde recompensa este un pian Kawai de 3.350 euro. Printre paginile numărului 91: August/Septembrie 2016, regăsim noi informatii in seria teoretică - intervalele; idei noi dezvăluite de către profesorii Mark Tanner și Graham Fitch, prin două Masterclas-uri ce vin în ajutorul dezvoltării interpretative; un articol despre pianele din spațiile publice; compozitori faimoși ce au rămas recunoscuți pentru muzica lor pentru pian sau sfaturile lui Lucy Parham in abordarea Nocturnei op.62 nr.2 a lui F. Chopin. Ca în toate numerele, revista Pianist oferă abonaților săi multe partituri bonus. 

Vă puteți abona urmărind link-ul: www.pianistmagazine.com/store/subscriptions/

Data: Duminică, 14 aug 2016

Realizare site web HASS Web Design