Yamaha lanseaza SILENT Piano

Arată ca un pian acustic elegant și frumos, dar permite redarea silențioasă în căști. Așa sună cea mai nouă tehnologie în ceea ce privește evoluția pianelor mecanice. Brandul mondial Yamaha explică cum este posibilă cuplarea sonorității în ceea ce privește tipul acesta inovativ de pian. Când funcția silențios este activată, ciocanele nu vor mai lovi corzile și în schimb un senzor extrem de sofisticat captează toate mișcările cheie și le trimite la modul ton digital. Noua tehnologie ne permite să cântăm la un pian acustic real, cu căști, în orice moment, zi sau noapte, fără a fi deranjat sau a deranja pe alții. Silent System Yamaha este de neegalat, permițănd studiul non-stop. Posedă multe și multe alte caracteristici, printre care o serie de sunete preinstalate, fiind capabil de a înregistra interpretările proprii sau de a conecta dispozitive mobile, pentru a te bucura de cele mai noi aplicații. Producătorii de la Yamaha, printre cei mai importanți furnizor de piane în lume, oferă două variante pentru sistemul Silent din gamă, fiecare cu diferite nivele de funcționare și de calitate a sunetului, atunci când este activat modul silențios.

 

Data: Miercuri, 13 iul 2016

Realizare site web HASS Web Design